Quantcast
Viewing all 699 articles
Browse latest View live

Līvānu tipa mājas 2. stāva sienas izzāģēšana (1 Komentēt šo ziņu)

Labdien! No sākuma vēlos pateikt, ka visu forumu (un google) izmeklējos pēc informācijas par līdzīgām tēmām, bet neko īsti neatradu. Arī "līvānu tipa" mājas projektu es nekur internetā neatradu. Tādēļ mēģināšu uzdot savu jautājumu šeit, varbūt kāds gudrs cilvēks atradīs laiku, lai man izpalīdzētu.

Situācija ir tāda, ka es vēlētos līvānu tipa mājā otrajā stāvā apvienot, to saucamo halli (uzejot pa kāpnēm pa labi) ar blakus istabu, jo halle pati par sevi ir diezgan šaura, bet apvienojot ar blakus istabu doma ir iegūt tādu, kā lielāku dzīvojamo platību, un arī saules gaisma iespīdētu iekšā. Es gribētu izzāģēt lielu arku, teiksim 80% no sienas. Tā kā no mājas plānojuma es maz ko saprotu (projektu arī nekur neatradu) tad mani interesētu vai šī siena ir būtiska mājas konstrukcijā? Uzlienot augšā pašos bēniņos, virs istabas, no jumta vispār nekādas atsevišķas brusas nekur negulstās uz mājas vidus daļu, tur ir pilnīgs tukšums visā platībā, jumta brusas aiziet tikai uz sānu sienām.
Cik lasu, es saprotu, ka citi neiesaka jaukt nost līvānu mājas sienas, bet tas laikam attiecās uz pirmā stāva sienām, uz kurām balstās otrais stāvs un tās ir daudz būtiskākas visā mājas konstrukcijā.
Cik droši būtu izzāģēt lielāko daļu šīs otrā stāva sienas, un vai nevar gadīties kādi sarežģijumi?
Liels paldies jau iepriekš!

Sprāgstoša skaņa mājā (2 atbildes)

Sveiki, vakar vakarā ap 22 dzirdējām dzīvojamā istabā sprāgstoša balona skaņu, tikai spēcīgāku. Māja uzbūvēta pagājušā gadā. Otrais stāvs ciet, īsti no kurienes nāca skaņa nav saprotams. Varbūt no augšas. Bet bija dzirdama pa visu māju. Sākumā domāju varbūt siltās grīdas plīsušas, bet visi rādītāji normās, un slapjš ar nekur nepalika. Tā arī šo mīklu neatrisinājām, kas tas var būt. Varbūt ir kādas ideja? Apkure granulu. Gāzes baloni nav. Bērnam par auss sāpēja pēc skaņas, jo viņa atradās kā šķiet pašā skaņas centrā.

Jumta darbu izcenojums (2 atbildes)

Sveiki!
Ar kādām aptuveni naudām jārēķinās 200 m2 jumta izbūvei no nulles vienstāva ēkai (Rīgas raj.)?
Jumts plānots 4 slīpu ar kori (ar vienādiem kritumiem), bez vipendroniem, segums betona dakstiņš.
Ja materiālus var saskaitīt, tad darbs ir nezināms!
Interesē cik meistari ņem par darbu - mūrlata, spāru konstrukcija, plēve, latojumi, lāsenis, dakstu ieklāšana?
Kāds ir vidējais darba izpildes temps / laiks, mēnesis, divi u.t.t.? Vai cena atkarīga no ēkas augstuma?
P.S. jo kamēr ir ziema, tikmēr ir laiks apdomāt visu, parēķināt, salīdzināt ar kopņu izbūves izmaksām.

Sienas iztaisnošana/pārbūvēšana. (13 atbildes)

Sveiki. Nepieciešams padoms kādā svarīgā štellē. Nesen apglabāju mammu un saprotu, ka tajos kapiņos neviens vairs negulsies (vismaz ne no mūsu dzimtas), tāpēc gribēju uztaisīt pa smuko. Sāku plānot vizuālo utt, līdz pamanīju, ka kapiņa vietai, viena siena sāk šķiebties/izgāzties. Iepriekš nebiju pamanījis, pieļauju, ka lēnām, bet mērķtiecīgi gāzās.

Te tad arī manā šī brīža problēma ir. Sienas augstums ap 1,6m. Garums 4m. Biezums 20cm vai nedaudz mazāk. Betonēti akmeņi. Sienai abos galos kapa virzienā ir 50cm sienas turpinājums, kas laikam pašlaik vēl notur viņu vietā. Būvēts/darīts sen sen atpakaļ, un nav ne jausmas kam prasīt, kas notiek aiz sienas un kā viņa tur turās.

Vai šādu sienu vieglāk ir nojaukt un jaunu uztaisīt, vai atrokot, tur kaut ko var glābt? Un ja jaunu, ir kādi ieteikumi, ko labāk izmantot un kā nostiprināt? Bija doma veco sienu jaukt nost (cik zemes nobirs, tik nobirs) izmantot piem. keramzīta blokus un pirmo rindu kaut kā nostiprināt ar trubām/stieņiem izdzenot cauri un zemē kadu gabalu. Tad ik pa 2 rindām ennkirtipa metālus, lai sis vairs negāžas tik ļoti.
Varbūt kāds ir kaut ko tādu sarījis un var man izstāstīt, ko noteikti nevar darīt un kas būtu obligāti jādara?

Vai pietiks 100mm akmensvate vecai ķieģeļu mājai. (6 atbildes)

Labdien. Kādus 40gadus veca māja, standarta baltais ķieģelis vienā kārtā pa āru, koka karkas iekšā un pa vidu šlaga un skaidas kas ar laiku jau ir sakritušas, un vietumis starp ķieģeli un koku ir tukšums.

Gribētu nosiltināt, no iekšas baigi maz vietas lai sienas siltinātu. Vai daudz dos ja siltinās no āras ar 100mm akmensvati. Vai vajag 150mm?

Mājai istabas apsildās ar krāsnīm.

Paldies!

Gridas siltināšana. (1 Komentēt šo ziņu)

Ir betona grīda, kuru vajag nosiltināt, doma uz laktīm
Sekojoši jautājumi;
1) likt 50mm vai 100mm.
2) kādu plēvi likt uz betona pirms minerālvates un kādu pirms osb.
3) 10mm osb pietiktu?
4) ja lieku 50mm vati, krustām pārlieku 50mm vati, bet lieku laktis tuvāk, tad var likt plānāku osb?

Uzcelt pašam (7 atbildes)

Sveiki!

Man ir karkasa viesu mājas 30m2 plāns ar visam detaļam, lai varētu pats uzcelt. Meklēju kur Latvijā var pasūtīt izzāģēt visu pēc plāna, lai pec tam man butu tikai jāsaliek kopā? Atradu tikai Frame-house.eu, bet viņi neņem pasūtijumus mājai mazāk par 80m2.
Paldies!

Jumta pīrāgs - kādu membrānu (2 atbildes)

Kādu difūzijumebrānu izvēlēties šādā gadījumā - dots 15 grādu jumts ar bitumena dakstiņu segumu.
Ēka - apkurināma koka karkasa saimniecības ēka.
Jumta pīrāgs :
1) bitumena dakstiņi
2) apakšklājs
3) 18 mm OSB
4) 50 mm latojums
5) difūzijmembrāna vai pretvēja plēve - kuru būtu vispareizāk izvēlēties?
6) 50 mm gaisa šķrkārta
7) minerālvates siltinājums
8) tvaika izolācija
9 ) OSB

Privatmajas celtniecība. (15 atbildes)

Sveiki. Jautājums tāds. Vai ir vērts sākt vienstāvu mājas celtniecību 147 kv/m platībā, ja ir 100000 eur celtniecībai. Zeme jau ir.

Cik daudz vates? (38 atbildes)

Sveiki! Noteikti kāds ir reaktīvi nesen ar šo saskāries - cik mūsdienās ir racionāls biezums sienu un jumta siltinājuma biezumam? Oriģināli plānā bija 250 sienās ar dubulto karkasu (100+50+100) un 350 jumtam, bet lasot visādus info sāku apdomāt šos skaitļus. No vienas puses varbūt pat labāk sienās 200, bet jumtā 400!? Tikpat labi varbūt arī sienās jau 250 ir "minimums". Nerunāju par normatīviem, bet racionālu apjomu, jo nav princips "pasīvā māja" un nav arī mērķis tikt cauri pēc minimālajām prasībām, drīzāk saprast "zelta vidusceļu" pret sākotnējo ieguldījumu un apkures izmaksām. Jā, lieliski apzinos, ka ir durvis/logi/iestrāde bez kļūdām/rekuperācija, utt., utt., un tas viss nav nošķirams, jo veido vienotu "sistēmu", bet šī jautājuma ietvaros pieņemam, ka durvis un logi atbilst siltinājuma pakāpei, tiks uzstādīta rekuperācija un iestrāde ir kvalitatīva. Apkure plānota zeme-ūdens SS, līdz ar to, pēc manas sapratnes vienīgais faktors ir elektribas cena. Kāds varētu būt optimālais siltinājuma biezums, lai sākotnējie ieguldījumi sevi spētu "at-ietaupīt" aptuveni 10/15 gadu laikā? Ilgāki termiņi šķiet bezjēdzīgi un izvairos no termina "atpelnīt", zinot šejienes nostāju, ka "siltinājums nepelna"! :)

Gulbuves fasade (1 Komentēt šo ziņu)

Labdien. Tatad ipasuma ir nonakusi 1967 gada maja-gulbuve. Majai it ka nav ne vainas, bet te saksim
1.Maja ir aukstas gridas, ne visur, bet parsvara tuvak sienam.
2.pasas sienas ari dazas vietas ir aukstas.
Maja apsuta ar silikatkiegeli, tapec faktisko balku stavokli neredzu, bet jumta sijas ir ok.
Celtnieks neesmu, bet man ir doma silikatkiegeli nemt nost, lai redzetu stavokli un tad ta vieta likt gazbetonu, kuru pec tam dekoret un kurs kalpos ka sienu pamats. Vai ta ir laba doma? Faktiski sanaks ka sienas bus gazbetona aiz kuram ir balki.nu un proti cik tas izmaksas 100m2 majai?

starp koka siltinajums (nav atbildes)

koka karkasenes būvniecība saskāros ar problemu, starp dēļiem jāliek siltinājums( aukstuma tiltu likvidācijai) Dzuta - kaņepju iztrādājums, pa lielam neder jo uzsūc mitrumu- slikti atdot un pēc pārs gadiem arī pelējums klāt ,amīši ar neliek- vertikāli sūnu ar neieliksi, ko var izmantot_sinteponu?

Valcprofils mežā (5 atbildes)

Labadiena! Varbūt kāds ir zinošs vai ar pieredzi šajā jautājumā - ja ēka atrodas starp kokiem, vai metāla jumts būtu pareizā izvēle? Attiecīgi, dakstiņi, šindeļi, utt., cik zinu, tas viss audzēs sūnas! Ar tīrīšana tomēr metāla gadījumā varētu būt vieglāka, kaut ar Karcher pāriet pāri un gatavs, kamēr citi jumti varētu tomēr tikt traumēti šādā procedūrā, nerunājot par iespēju ūdenim nonākt, kur nevajag...
Kā arī, cik laba/slikta būtu ideja visu māju apšūt ar to pašu valcprofilu? Jā, itkā moderna muļķība, bet zināma mērā liekas ok, jo gana izturīgs materiāls, taisot bez pārkarēm jumts turpinās vertikāli gar mājas malām, nav liekas šuves, pat siltums labāk paliek iekšā?
Jeb kaut ko ļoti svarīgu esmu palaidis garām un meža ielokā viss sarusēs vai vēl kas cits?
P.S. Saprotu, ka vasarā jābūt baigi karsti, bet tam ir ventilācija, SS ar dzesēšanu un arī koki tomēr to sauli nedaudz izkliedē, savukārt skaņa lietus laikā nav problēma... Par izskatu - gaumes jautājums, šeit vairāk domāju tīri tehniskas nianses, kur kāds noteikti ir gudrāks par mani!?

Keramzītbetona bloki (7 atbildes)

Sveiki!
Paredzēts ēkas nesošās sienas būvēt no 300 mm keramzītbetona blokiem + 150 siltinājums. Tā kā iekš tirgus ir divi ražotāji, tad jautājums ir sekojošs, vai fibo efekt ar gropes savienojumu ir tik inovatīvs bloku risinājums vai tā lielākoties ir reklāma un mārketinga triks?
Piekrītu, ka strādāt bez vertikālām šuvēm ir ātrāk un vieglāk, bet vai nav kādi zemūdens akmeņi (vējš, skaņa u.t.t.). Ņemot vērā, ka keramzītbetona bloki nav nekāds jauns izstrādājums un bija jau iepriekšējos laikos, tad kāpēc gropes savienojums tiek reklamēts kā kaut kas unikāls?!
Šuve starp blokiem nav tik plāna, kā gāzbetonam, bet keramikai šis mezgls ir vairāk kā zāģa zobi, keramzītbetonam šuve ir ievērojami biezāka dēļ bloku īpatnības. Turklāt gāzbetonam pēc bloku mūrēšanas bloku šuves jāpiepilda ar līmi.
Jautājums nav salīdzināt dažāda materiāla blokus, bet gan viena materiāla dažāda izpildījuma blokus.
P.S. cita materiāla bloki netiek izskatīti.

vasarnīcas pārbūve par ziemas māju (5 atbildes)

Labdien! Vēlos uzzināt, ar ko būtu jāsāk, lai novērtētu vasarnīcu - ir jēga pārbūvēt par ziemas māju vai nē.
Paldies.

Zemes līmeņa pacelšana? (11 atbildes)

Labdien!
Ir dārzs pie Jelgavas, 1100m2. Daudzus gadus bijis slikti apkopts, diezgan nelīdzens profils (savi +/- 7cm augstumā ar lāzeru pavirši pastaigājot), gar vienu dārza malu iet neliels grāvis.

Beidzot ir drusku iekrājies brīvo līdzekļu, laika un gribēšanas sakopt īpašumu - tā kā ir vēlme kādreizējās aizaugušās kartupeļu un puķu dobes pārvērst par kaut cik sakarīgu mauriņu, gribētos saprast labāko rīcības secību:

* Cik saprotu, laikam jāsāk ar to, ka vajadzētu pacelt un nolīdzināt zemes līmeni, vai ne?
* Cik lasu forumos, nevaru īsti saprast - vai nepieciešams noņemt virskārtu un klāt ģeotekstilu/granti, vai vienkārši pietiktu atvest dažas kravas ar melnzemi, noīrēt šķūri lai to visu noblietē?
* Kā nostiprināt grāvsmalu, lai tā zeme nesāk šļūkt tur iekšā?

Vai tas viss ir pietiekami sarežģīti, lai pašam ar to neķēpātos un nolīgtu profesionāļus? Varbūt kāds gluži vienkārši var ieteikt kādu uzņēmumu vai privāto brigādi Jelgavā vai rajonā, kas to visu varētu par saprātīgām naudām izdarīt no A līdz Z?

Jau iepriekš liels paldies par atbildēm!

Pamatu mezgla pareizība (3 atbildes)

Protams, es zinu, ka jāuzticās profesionāļiem un jādara tā, kā uzzīmēts projektā, bet tomēr gribētu dzirdēt, tautas vai vēl labāk kāda speciālista viedokli par sekojošu pamatu konstrukciju:
[failiem.lv]
Viss palielam jau ir skaisti un klasiski. Problēma slēpjas faktā, ka pamati būs no 30cm pamatu blokiem, savukārt sienas no 25 cm gāzbetona(nav iespējams izvēlēties citus materiālus, tie jau ir iegādāti). No tā rodās, manuprāt, "neveikls" mezgls pamatu izlīdzinošās joslas vietā. Sanāk, ka jābetonē izlīdzinošā josla nepilnā pamatu bloku platumā. Vienīgais variants, kā šo panākt samērā vienkārši būtu izveidot veidņus vajadzīgajā līmenī gar abām pamatu bloka pusēm, bet gar pamatu iekšmalu pirms betonēšanas izlikt 5cm XPS.
Jautājumi sekojoši:
-Vai par to 5cm plato joslu vajag iespringt, ja pamati būs siltināti ar 10cm XPS? Varbūt betonēt joslu pilnā platumā un par to nepārdzīvot?
-Ja tas veidos vērā ņemamu aukstuma tiltu un šī 5cm platā kante ir vajadzīga, varbūt ir vēl kādi varianti, kā šo realizēt vienkāršāk?
-Vai vispār dzīkst nebetonēt izlīdzinošo joslu pilnā platumā, jo tā tomēr ir vajadzīga arī slodzes izlīdzināšanai?

Paldies!

Jauns elektrības pieslēgums. (4 atbildes)

Sveiki,

Jautājums elektriķiem. Man jaunbūvei ir jāievelk jauns elektrības pieslēgums no būves līdz skapim. Tā kā sadales tīkls nenorāda konkrētus izmērus vai tipus vadam pēc kā vadīties, gribu uzzināt citus viedokļus par to kādu kabeli labāk pirkt.

Kabeļa garums būs ~50m

Pieslēgums būs:

Atļautā maksimālā slodze(kW): 16
Jaunā ievada aizsardzības aparāta:
Nominālā strāva (A): 25
Spriegums(V): 400/230

Man viens elektrību zinoš cilvēks ieteica pirkt: PVC misiņa vadu (viendzīslas) 4x25mm2.

Jāpiebilst es gribētu ielikt tādu vadu, lai gadījumā ja gribu palielināt jaudu, nebūtu jāmaina vads.

+ Vai gofris ko ieraks var būt 3x lielāks par pašu vadu?

Paldies jau iepriekš!

Izvērtējiet izmaksas lūdzu (5 atbildes)

Ir vajadzība uzbūvēt nelielu mājiņu 2 cilvēkiem, kā pagaidu variants uz 1-2 gadiem, kamēr tiek būvēta māja. Par cik ir 3 fāžu elektrība, apkure būs uz elektriskajiem konvektoriem un karstais ūdens no caurplūdes el. sildītājiem.

Karkass no 150x150mm brusas, no ārpuses un iekšas apšūts ar vagondēli, iekšā 150mm Isover KL33. Grīda un griesti no koka dēļiem.

Izmēri tādi, lai pēc tam var pārdot un fiziski transportēt ar treli. Esmu lietas kursā, ka var nopirkt no Lietuvas gatavu Angļu mājiņu, bet šoreiz par tādu nav intereses.

Bildes:

[i.imgur.com]
[i.imgur.com]
[i.imgur.com]

[i.imgur.com]
[i.imgur.com]


Tāme:
[failiem.lv]


Jautājums - vai nav nekas fundamentāls aizmirsts tāmē? Varbūt kādam ir kādi komentāri?

Paldies

Pārsegumu paneļu deformācijas, ko drīkst un ko nedrīkst darīt (1 Komentēt šo ziņu)

Apsekojot nekustamo īpašumu radās vairāki jautājumi par starpstāvu dobtajiem pārseguma paneļiem.
Vēlos kāda pieredzējuša būvinženiera (konstruktora) ieteikumus.
Viewing all 699 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>